Що таке тепловізійна оптика та де її купити?
Тепловізор - високоточний оптичний прилад, він здатний виявити температуру об'єктів з похибкою до 1 градуса або 0.1 градуса. Будь-яка мета, тепліша за навколишнє середовище буде відображена на дисплеї за допомогою мікроболометра та германієвої лінзи - обов'язкові складові елітного тепловізора. Мікроболометр, він теплоізоляційна матриця, бувають на основі аморфного кремнію (ASi) і оксиду ванадію (VOx). На даний момент ринок у нашій країні практично на 100% складається з мікроболометрів на основі ASi, серед яких найвідоміші - це ATN, Pulsar, Fortuna та інші популярні тепловізори в Україні бренди. Найбільш відомі компанії, які займаються виробництвом VOx мікроболометрів - iRay та FLIR Systems. Придбати топовий тепловізор для полювання в Україні Ви можете у нашому інтернет-магазині прицілів Vistrel.
Навіщо потрібний тепловізор для полювання?
Полювання з тепловізором на кабана дасть велику перевагу, тому що дозволить виявити дичину навіть у погану погоду: сніг, дощ, туман чи густа рослинність – не завада для хорошого дорогого тепловізора. Тепловізійний монокуляр дозволяє з легкістю виявити, як великих тварин, так і найдрібнішу дичину як зайці, фазани, качки та інші. Під виявленням мається на увазі виділення на екрані будь-якої теплої істоти на холодному тлі. Найкраще ці показники допоможуть вам вночі та взимку, коли оточення досить прохолодне і вашу мету можна буде виявити навіть за кілька кілометрів. Навіть дешеві, недорогі тепловізори дозволяють вибрати і налаштувати під себе колірну палітру зображення на дисплеї, що підійде навіть найвибагливішим мисливцям. Купити за гарною ціною тепловізор в Україні надає можливість наш інтернет-магазин.
Як вибрати найкращий тепловізор?
Для початку, потрібно розуміти, що існують два види роздільної здатності тепловізійної матриці у тепловізора – 384х288 та 640х480 пікселів. Зрозуміло, що вище роздільна здатність матриці, тим якісніша деталізація тепловізійної картинки на дисплеї, широта кута зору і максимальна дальність виявлення тепла в полі. Ще однією вагомою характеристикою в роботі тепловізійного пристрою можна назвати його частоту розгортки, тобто - кількість кадрів в секунду, які він здатний передати на дисплей. Золотим стандартом вважається оновлення кадрів в 50 Герц, що дозволяє комфортно стежити навіть об'єктами, що швидко рухаються, такими як тварина або автомобіль, що біжить убік. Це відбувається тому що частота кадрів в секунду (Frames Per Second) сильно впливає на активну плавність картинки і відображення теплового контуру мети, що рухається на дисплеї тепловізора. Наприклад, при полюванні на кабана рекомендується використовувати кращий тепловізор, інакше швидка тварина просто спотворюватиме свій тепловий відбиток і розпізнати його або вистрілити в нього буде досить складно.
Який тепловізор купити в Україні?
Найкращі виробники тепловізійної оптики на даний момент:
Тепловізору ціна прямопропорційна якості його зображення та граничної дальності роботи з ним. Недорогий тепловий прилад зазвичай виявляє тепло на дистанції до 1 км, найчастіше 600-800 метрів, найкращі ж глядалки та приціли можуть бачити теплову пляму на відстані понад 3 кілометри, як наприклад ATN Mars 4-40 який здатний вловити тепло на відстані до 3500 метрів. Для покупки хорошого тепловізора в Україні рекомендуємо вам визначитися з цілями, які ви хочете реалізувати за допомогою монокуляра або підготувати питання та зв'язатися з нашим менеджером за телефоном на сайті, він швидко допоможе вам підібрати відповідний вашим вимогам пристрій.
Купити мисливський тепловізор бу чи новий?
Дуже часте питання, про яке замислюється кожен другий перед покупкою. Насправді все досить просто - якщо прилад ще на гарантії, то можна спробувати купити тепловізор, при достатній знижці порівняно з новим. Але ви повинні пам'ятати про всі ризики! Перед покупкою зв'яжіться з магазином, в якому купувався тепловізор і уточніть, чи дійсна ще гарантія, а потім уважно огляньте, чи не розкручували його раніше. Тому що у разі зриву пломб гарантія працювати не буде. Ви ризикуєте нарватися на ситуацію, коли ваша довгоочікувана покупка міститиме не рідні елементи або зовсім не робітники, що значно погіршить враження про виробника та його продукт. Інтернет-магазин "постріл" рекомендує не купувати вживані тепловізори, а віддати перевагу новим. Наш інтернет магазин надає каталог тепловізорів, до якого входять тільки найкращі товари за прийнятними цінами.
Купити тепловізор для ЗСУ
Від початку війни ми гордо співпрацюємо зі Збройними Силами України (ЗСУ), Територіальною Обороною (ТРО) та волонтерами, надаючи їм лише найкращі умови для придбання професійного обладнання. Особливо великим попитом користуються військові тепловізори, теловізори на шолом та прилади нічного бачення, які стають незамінними засобами для виконання службових завдань у складних умовах. Купити тепловізор для військових у нас легко, зробивши замовлення в один клік с доставкою по Украіні і Києву.
Яка гарантія на тепловізор?
На всі тепловізори, куплені в нашому інтернет-магазині, поширюється ОФІЦІЙНА гарантія із сервісним центром у Києві! Вам не доведеться чекати місяцями, поки прилад їздить світом - вся процедура ремонту займає від 10 хвилин до декількох днів. Термін гарантії залежить виключно від продукції - від 1 до 3 років з моменту придбання. Купуйте оптику у надійному магазині – купуйте в інтернет-магазині vistrel.kiev.ua.
Чому у нас дешевше?
Ми купуємо та беремо на реалізацію тепловізійну оптику за найкращою ціною тільки через безпосередньо у виробника – жодних посередників. Саме з цієї причини наш магазин може дозволити запропонувати вам найкращу вартість на тепловізор для полювання, найвигіднішу покупку на ринку України. Ми надаємо повний супровід клієнта від моменту вибору тепловізора до повного налаштування або пристрілки під клієнта. Купивши товар у нас ви ніколи не залишитеся віч-на-віч з питанням або проблемою - ми допоможемо вам завжди і продовжуватимемо робити це навіть після закінчення терміну гарантії.
Що таке тепловізор?
Тепловізори - оптико-електронні прилади, що визначають невидимий людський зір ІЧ-випромінювання. За будь-якої погоди та освітленості виявляють об'єкти, що випромінюють тепло: людей, тварин, обладнання, транспорт чи джерела вогню. Для тепловізора не стають перешкодою маскувальні костюми, чагарники та непогані огорожі. За допомогою тепловізора можна побачити свіжі сліди на снігу та залишкове тепло. В умовах запиленості та задимленості тепловізори незамінні для дослідження простору зовні та всередині приміщень. Випускаються у вигляді переносних приладів та стаціонарних пристроїв.
Як працює тепловізор?
Якщо прилади нічного бачення посилюють відбите від об'єктів світло, то тепловізор вловлює температурну різницю між ними та тлом. Може використовуватися вдень і при яскравому точковому освітленні, оскільки його неможливо засліпити. Конструктивно складається з об'єктива, приймача ІЧ-випромінювання (матриці), дисплея, електронної системи, елементів керування та пристрою зберігання даних. Об'єктив фокусує випромінювання на матриці, а електроніка обробляє інформацію. На дисплеї виводиться картинка, що дозволяє ідентифікувати виявлені об'єкти за контурами та спектром кольорів.
Види спостережних тепловізорів
Монокуляри
Тепловізійні монокуляри- прилади компакт-класу з одним об'єктивом та окуляром. Випускаються як для аматорського, так і для професійного застосування військовими, охоронними та працівниками силових структур. Крім спостережень з рук можуть встановлюються на штатив або оголов'я шолома. Оснащуються матрицями з роздільною здатністю 160х120 та 384х288 пікселів. Найтехнологічніші пристрої мають матрицю 640х480 і дальність дії до 1500 м.
Окуляри
Компактні прилади, що закріплюються на узголів'ї та звільняючі руки. За рахунок цього зручніші, ніж монокуляри та біноклі. Використовуються мисливцями, рятувальниками та військовими. Діапазон оптичного збільшення – від 1 до 6х. Комплектуються матрицями з високою роздільною здатністю та об'єктивами діаметром від 13 до 100 мм. Наприклад, окуляри Fortuna General Goggles з об'єктивом 100 мм дозволяють бачити на відстані до 2400 метрів.
Біноклі
Тепловізійні біноклі- Універсальний клас тепловізійних приладів для широкого спектра завдань. Потужні тепловізори зі збільшеною дальністю дії – до 3000 м. У мисливських біноклів дистанція виявлення зазвичай не перевищує 1800-2000 м. Можуть оснащуватися далекоміром для визначення відстаней. Мають високу частоту оновлення кадрів (50 Гц), щоб вести спостереження за цілями, що швидко переміщаються.
Приціли
Тепловізійні приціли встановлюються на стрілецьку або пневматичну зброю за допомогою кронштейнів. Мають прицільні сітки різних конфігурацій та кілька профілів пристрілювання. Від звичайних монокулярів відрізняються високою стійкістю до ударних навантажень, які можуть бути викликані віддачею при пострілі. Можуть бути обладнані лазерним далекоміром. Працюють на базі матриць з високою роздільною здатністю (384х288; 640х480 пікселів). Дозволяють вести прицільну стрілянину до 1000-1300 м-коду.
Насадки
Тепловівізійні насадки на оптичні приціли. Дозволяють вести стрілянину у повній темряві та у складних погодних умовах. Встановлення насадки можливе прямо в польових умовах. Виконується швидко і безшумно, не змінює середню точку влучення прицілу. Тепловизійна насадка може бути встановлена безпосередньо на об'єктив оптичного прицілу за допомогою спеціальних адаптерів або планку зброї, перед оптичним прицілом. У порівнянні з нічним прицілом, комплект з насадкою забезпечує високу кратність (залежить від оптичного прицілу, що використовується) і більше видалення вихідної зіниці для безпечної стрільби. Більшість тепловізійних насадок немає власного оптичного збільшення.
Інтегровані
Тепловізійні пристрої нерідко інтегруються в комплексні системи спостережень при розвідувальних та пошукових операціях для забезпечення безпеки та охорони периметра. Використовуючи можливості тепловізора, можна розширити функціонал камер відеоспостереження або оптичних приладів. Вимірювальні тепловізори інтегруються в системи контролю будівельних, технологічних та виробничих процесів.
Параметри спостережних тепловізорів
Дозвіл матриці
Основний параметр тепловізора, що визначає його чутливість та якість зображення. Чим більший розмір і роздільна здатність матриці, тим більше температурних точок відображається на дисплеї. При роздільній здатності 160х120 пікселів видається термограма з 19 200 пікселів, а при роздільній здатності 320x240 - 76 800. Максимальний показник для серійно випускаються і доступних для цивільного населення тепловізорів - 640х480 пікселів, що формують картинку з 307 .
Термочутливість
Показник, що відображає різницю температур, що розпізнаються між сусідніми точками. Найвищою вважається чутливість <30 мК, високої <60 мК, середньої <80 мК. Мінімальна різниця, що уловлюється тепловізором, залежить від його класу. Чим вона менша, тим ширші діагностичні можливості приладу. Аматорські тепловізори фіксують різницю в 1-1.2C, професійні – в 0,02-0,05C.
Кут поля зору
Цей параметр відображає сектор, у якому відбувається спостереження. Чим менший кут зору об'єктива, тим більша можливість детально розглянути віддалені об'єкти. Якщо потрібний прилад для охорони території, то кут огляду краще вибирати більше, а для прицільної стрільби менше. Стандартні об'єктиви – 24, ширококутні – 45.
Частота оновлення кадрів
Показник частоти зміни кадрів, з якою змінюється зображення на дисплеї. Стандартний діапазон для переносних тепловізорів та прицілів – 7.5, 9, 25, 30, 50, 60 Гц. Для огляду території та спостереження за нерухомими об'єктами частота може бути мінімальною. Для динамічного полювання краще вибирати тепловізор із частотою 30-50 Гц.
Дальність виявлення
Відстань, на якій тепловізор виявляє цілі, залежить від діаметра об'єктива та кута поля зору. Чим менший кут і більший діаметр, тим далі бачитиме прилад. Наприклад, з об'єктивом 35 мм об'єкти виявляються на відстані до 900-1100 метрів, з 60 мм - до 1800-2000 м, а з 100 мм - до 3000 м. На цей параметр впливає також розмір мети та її контрастність (різниця між тепловим випромінюванням від об'єкта та фону).
Кратність та цифровий зум
Для отримання деталізованого зображення об'єктів, що знаходяться на великому видаленні, використовуються оптична кратність та цифровий зум. Оптична кратність у переносних тепловізорів зазвичай не перевищує 4-5х, а цифрове збільшення – 2х/4х/8х. У середньому можна довести показник кратності до 20-х. На мінімальній кратності забезпечується широке поле зору та відображення реальних розмірів мети.
Час роботи без підзарядки
Тривалість автономної роботи визначається ємністю батареї та споживаною енергією. У переносних приладів загалом становить 4-6 годин. При мінусовій температурі час роботи значно скорочується. Тепловізори можуть бути оснащені акумуляторними або звичайними змінними батареями. Більшість моделей мають можливість підключення зовнішніх джерел живлення тривалого використання приладу.
Захищеність та всепогодне використання
Переносні прилади зазвичай випускаються у легкому пластиковому корпусі із гумовими накладками. Мають захист від вологи, пилу та дрібних пошкоджень. Приціли також можуть виконуватися у пластиковому, але міцному корпусі, який витримує серйозні ударні та вібраційні навантаження. Більш міцні корпуси виготовляються із алюмінієвого або магнієвого сплаву. Розраховані на цілорічне використання при температурах від -30 до +50 °C.
Отримане зображення тепловізора
Як далеко бачить тепловізор?
Максимальна дистанція спостережень – один із основних критеріїв вибору тепловізора. Залежить від типу та розміру матриці, кроку пікселів, фокусної відстані об'єктива та кратності, а також від типу та розміру об'єкта, що спостерігається. Дальність дії приладу має відповідати сфері його застосування. Для мисливських тепловізорів максимальна дистанція виявлення – 1500-2000 м. Важливою є і дальність розпізнавання, тобто здатність відрізняти людей від тварин та інших джерел тепла. А для військових цілей важлива ідентифікація, що дозволяє визначати конкретний тип об'єкта.
Від чого залежить якість зображення?
Якість та інформативність картинки залежать від роздільної здатності, термочутливості та розміру пікселів матриці. Чим вищі ці показники, тим краще буде зображення. Мають значення параметри об'єктива та дисплея, віддаленість та тип мети, температурна контрастність із фоном. Однак матриці з високою чутливістю та великі об'єктиви суттєво впливають на ціну оптики з тепловізором. Тому для напівпрофесійних приладів достатньо середньої дальності дії та можливості розпізнавання мети за контурами. Висока деталізація більше потрібна для військових тепловізорів.
Робота в різний сезон та час доби
Найкращу видимість тепловізор забезпечує у нічний час та в холодний сезон року. Різниця температур між джерелами тепла і тлом стає відчутнішою, тому їх простіше розпізнавати. Влітку контраст температур між об'єктами біля може бути незначним, тому й визначати джерела тепла складніше. Тепловізор можна використовувати у денний час. Ступінь освітленості не важлива, але якість зображення також залежатиме від теплового розмаїття. Мають значення та параметри самого приладу, а саме – розмір та чутливість матриці.
Що не бачить тепловізор?
Тепловізор не здатний розпізнавати теплове випромінювання об'єктів, що знаходяться за стінами та суцільними перешкодами. Не бачить прилад і через скло, що не пропускає ІЧ-випромінювання. Існує думка, що можна сховатися під брезентом або великою парасолькою. Але при тривалому перебування в наметі на ІЧ-картинці починають проступати контури людей або місця зіткнення з поверхнею. Маскувальні костюми теж нагріваються від тіла, тому стають видимими для тепловізора. Якщо обмотатися фольгою або обмазатися сирим брудом, сховатись вдасться, але всього на кілька хвилин.